Chirurg stomatolog w Tychach – doświadczony specjalista

Schorzenia jamy ustnej oraz okolic przyległych to obszar działania nie tylko stomatologa, którego głównym zadaniem jest leczenie zębów, ale również chirurga. Chirurg stomatolog Tychy zajmuje się leczeniem zabiegowym i operacyjnym wyłącznie w obrębie jamy ustnej, gdy leczenie obejmuje również okolice przyległe, to należy także udać się do chirurga szczękowego.

Chirurg stomatolog Tychy – kiedy się do niego udać?

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy w związku ze stomatologiem chirurgiem, to przede wszystkim usuwanie zatrzymanych ósemek, ale zakres jego działania jest znaczne szerszy. To on również wykonuje takie zabiegi jak podniesienie dna zatoki, wszczepienie implantu, usuwanie korzeni czy resekcja wierzchołka korzenia. W tym celu konieczne jest także wcześniejsze wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG. Zdarza się jednak, że leczenie może także obejmować okolice przyległe, a wtedy trzeba skorzystać z pomocy chirurga szczękowego.

Chirurg szczękowy Tychy

W zakres jego działalności wchodzi leczenie nie tylko w obrębie jamy ustnej, ale także okolic przyległych. Dlatego też chirurg szczękowy Tychy musi również współpracować z innymi specjalistami, np. laryngologiem czy onkologiem. Największym obszarem pracy tego specjalisty to operacje z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, które wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, że leczenie ma wymiar zdecydowanie bardziej zaawansowany. Oprócz operacji i zabiegów zajmuje się on również leczeniem stanów zapalnych twarzoczaszki, szyi czy gruczołów ślinowych. Wyróżnia się w tym zakresie między innymi chirurgię urazową, onkologiczną czy zaburzeń rozwojowych.

Jak skorzystać z wizyty chirurga szczękowego w Tychach?

Chirurg dentysta Tychy, w tym także szczękowy, to specjalista, do którego często należy się udać z odpowiednia dokumentacją medyczną. Wszystko to oczywiście zależy od rodzaju zabiegu czy operacji. Każda pierwsza wizyta objęta jest profesjonalnym wywiadem, a dalsze leczenie uzależnione jest od przyczyny i rodzaju schorzenia.Konieczne może być również wykonanie dodatkowych badań. Chirurg dentysta Tychy to przede wszystkim specjalista o szerokiej wiedzy i długoletnim doświadczeniu. W zależności od rodzaju operacji czy zabiegu oraz ich stopnia zaawansowania, mogą być wykonywane w gabinecie lub nawet w warunkach szpitalnych.