Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych?

Jednym z nowoczesnych rozwiązań stomatologii estetycznej są implanty zębowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Między innymi to, w jakich sytuacjach mogą być one wszczepione, ile kosztują, a także jakie dają efekty.

Implanty zębowe Sosnowiec

Implanty zębów Sosnowiec to rozwiązanie dla pacjentów, którzy są skłonni zapłacić więcej za nowoczesne sposoby uzupełnienia luk w łuku zębowym. Zanim pacjent zdecyduje się na implanty, musi przejść szereg badań, między innymi wykonać tomografię komputerową jamy ustnej. To właśnie dzięki temu lekarz będzie mógł ocenić, czy wszczepienie implantu jest w ogóle możliwe. Niestety w przypadku pacjentów, którzy przez wiele lat mieli luki w łuku zębowym, mogło dojść do zaniku kości. Na szczęście kości można odbudować, jednak to leczenie, które trwa nawet kilka miesięcy.

Ile kosztują implanty zebowe Sosnowiec?

Jaka jest cena implantów zębowych? Niestety nie jest to rozwiązanie tanie. Dodatkowo za implanty zawsze należy płacić z własnej kieszeni, leczenie to nie jest refundowane w ramach ubezpieczenia w NFZ. Trzeba nastawić się na wykonanie badań, które również trochę kosztują. Jeżeli dostanie się zielone światło od lekarza, można umówić się na wszczepienie pierwszego elementu implantu. Całościowy koszt to około 6000 lub 7000 złotych, wszystko w zależności od miasta, a także miejsca, w którym wykonuje się zabieg. Warto wybierać tylko renomowane kliniki, w których lekarze rzeczywiście specjalizują się w implantologii. Niestety jest to zabieg bardzo skomplikowany, a jego powodzenie w dużym stopniu zależy od prawidłowej diagnozy oraz prawidłowego przeprowadzenia zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty Sosnowiec?

Dlaczego warto zdecydować się na to bardzo kosztowne rozwiązanie? Powodów jest wiele. Na początek warto wspomnieć o aspektach wizualnych. Korony zębowe z porcelany mocowane na implancie wyglądają tak, jak zęby naturalne pacjenta. Oczywiście kształt, wielkość oraz kolor zęba jest idealnie dobrany do naturalnych zębów występujących w łuku zębowym. Druga sprawa to funkcjonalność. Zęby umocowane na implantach zachowują się tak, jak zęby naturalne. Są silne, dlatego też nie trzeba się ograniczać i zmieniać nawyków żywieniowych. Wygoda, bezpieczeństwo, a także trwałość tego rozwiązania to kolejne argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w implanty Sosnowiec.