Kiedy aparat ortodontyczny jest zalecany?

Ortodonta jest lekarzem, który zajmuje się przede wszystkim korygowaniem wad zgryzu. Wiele osób boryka się z problemami krzywych zębów, które wyglądają nieestetycznie, a do tego często powodują dyskomfort. Jak znaleźć dobrego lekarza ortodontę w Gdyni? Jaki aparat ortodontyczny Gdynia jest polecany dla dzieci i dorosłych?

Ortodonta Gdynia Orłowo

W Gdyni jest kilka gabinetów ortodontycznych. Jednak warto wybrać ten, w którym można liczyć na fachową pomoc i dobre efekty leczenia. Ortodonta zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Jest to także lekarz, który pomoże w przypadku pojawienia się diastemy, czyli przerwy pomiędzy jedynkami. Wiele osób cierpi z powodu zęba zatrzymanego. Jeśli badanie nie wykazuje, że musi zostać on usunięty, to najlepszą metodą leczenia jest leczenie ortodontyczne przy użyciu stałego aparatu.

Stały aparat ortodontyczny Gdynia

W większości przypadków leczenie ortodontyczne polega na założeniu stałego aparatu ortodontycznego. Jest to skuteczna metoda walki z nieprawidłowym ułożeniem zębów. Trzeba się jednak nastawić na dość długotrwałe leczenie, które trwa około dwóch lat. Jednak po tym czasie zęby wyglądają pięknie. Stałe aparaty wykonane są najczęściej z tytanu. Jednak coraz więcej osób decyduje się na aparat, który jest mniej widoczny. Wówczas najczęściej wykonane są one z kryształów lub ceramiki. Podczas noszenia aparatu ortodontycznego należy bardzo dokładnie dbać o higienę jamy ustnej, gdyż bardzo często resztki jedzenia zaczepiają się pomiędzy drutami i ciężko jest je usunąć podczas normalnego szczotkowania. Stały aparat ortodontyczny można założyć w każdym wieku.

Aparat ortodontyczny dla dzieci

Wielu maluchom zęby mleczne rosną krzywo. Dlatego ważne są regularne wizyty od małego w gabinecie stomatologicznym, aby szybko wdrożyć leczenie. Ruchomy aparat ortodontyczny Gdynia przeznaczony jest dla dzieci, które mają zęby mleczne lub pierwsze wyżynające się stałe. Taki aparat może być wyjmowany w każdej chwili. Dzięki niemu można skorygować niewielkie wady zgryzu. Ortodonta Gdynia Orłowo sprawdza podczas wizyty, czy łuk zębowy ulega poprawie. Jeśli nie widać dużych zmian, to najczęściej w wieku 14 lat zalecane jest założenie aparatu ortodontycznego stałego. Na pewno im szybciej zostanie wdrożone leczenie, tym szybciej zęby się wyprostują i będą wyglądać pięknie.