Kraków – w trosce o zdrowie jamy ustnej

Gabinet dentystyczny Kraków stoi na straży zdrowego uśmiechu – zarówno starszych, jak i młodszych. Pacjenci mogą tutaj sprawdzić stan swojego uzębienia oraz – w razie potrzeby – wdrożyć odpowiednie leczenie. Jakie usługi są dostępne w tej placówce?

Gabinet stomatologiczny Kraków – regularne wizyty to podstawa

Już dzieci uczy się, że dbanie o zęby jest absolutną podstawą, o której nie należy zapominać. Codzienne szczotkowanie i płukanie jamy ustnej specjalnym płynem powinno być zdrowym nawykiem od najmłodszych lat. Takie praktyki pozwalają utrzymać jamę ustną w dobrej kondycji na wiele lat uniknąć nieprzyjemnego, drogiego i długotrwałego leczenia.

Nie mniej istotne jest regularne odwiedzanie stomatologa w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej. Takie kontrole wykonywane mniej więcej raz na rok pozwalają wykryć wczesne zmiany na zębach i wdrożyć w porę odpowiednie leczenie. Klinika stomatologiczna Kraków oferuje pełen zakres usług profilaktycznych. Wśród nich wymienić można m.in. higienizację zębów, która składa się najczęściej z czterech etapów:

  • skalingu,
  • piaskowania,
  • polerowania,
  • fluoryzacji.

Wykonywanie takiego zabiegu co 6 miesięcy lub raz na rok pozwala usunąć zalegający na zębach osad i zapobiec powstawaniu próchnicy. Szczególnie poleca się go osobom, które piją sporo herbaty, kawy, wina lub palą papierosy – takie napoje i używki barwią szkliwo.

Gdy potrzebne jest leczenie – jakie usługi stomatologiczne świadczy gabinet dentystyczny Kraków?

Dentyści zwykle mają ręce pełne roboty. Choć tak dużo mówi się o profilaktyce chorób jamy ustnej, niestety wciąż do gabinetów trafiają pacjenci z bólem zęba, który należy wyrwać lub wdrożyć jego skomplikowane leczenie. Na szczęście klinika stomatologiczna Kraków wie, jak sobie poradzić z takimi przypadkami i ulżyć klientowi w cierpieniu. W mniej skomplikowanych sytuacjach wystarczy leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej (np. wypełnienie lub odbudowa zęba). Z kolei w poważniejszych przypadkach może być konieczne wdrożenie leczenia kanałowego (endodontycznego), wykorzystanie działań z chirurgii stomatologicznej (usunięcie zęba) lub protetyki (np. wstawienie implantów). Zawsze jednak kurację dobiera się indywidualnie dla pacjenta. Gabinet stomatologiczny Kraków to miejsce, w którym z należytą starannością można zadbać o zdrowie jamy ustnej.