Na czym polega wizyta higienizacyjna?

Każdy pragnie mieć zdrowe oraz piękne zęby, ponieważ są one wizytówką każdej osoby. Żeby jednak można było cieszyć się świetnym stanem swoich zębów, potrzebna jest odpowiednia profilaktyka jamy ustnej. Okazuje się, że najpopularniejszą formą zapobiegania chorób w jamie ustnej jest gabinetowe higienizacja zębów. Mowa tutaj o skalingu, piaskowaniu, polishingu, a także fluoryzacji.

Gabinetowa higienizacja zębów

Skaling to pierwszy zabieg, który przeprowadzany jest w czasie higienizacji. Warto zaznaczyć, że jego podstawowym zadaniem jest skuteczne usuniecie złogów, a ponadto kamienia nazębnego, który może powodować wiele schorzeć w jamie ustnej. Co ciekawe, najczęstszą formą stosowaną w klinikach dentystycznych jest skaling ultradźwiękowy, który jest niesamowicie skuteczny. Trzeba wiedzieć o tym, że jego działanie oparte jest na wibrowaniu końcówki skalera ze sporą częstotliwością. Okazuje się, że wygenerowane w taki sposób wibracje są przenoszone na zęby, a ponadto rozbijają kamień. Trzeba wiedzieć, ze wypłukuje się on przy zastosowaniu wody. Warto wiedzieć, że w niektórych gabinetach stomatologicznych kamień nazębny usuwany jest przy zastosowaniu tradycyjnej metody. Mowa tutaj o ręcznym usuwaniu przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia.

Wizyta higienizacyjna

Jeśli mowa o higienizacji zębów, rekomendowany jest także zabieg uzupełniający. Wizyta higienizacyjna to nic innego jak mowa tutaj o piaskowaniu, które polega na usunięciu osadów, przebarwień, a ponadto ewentualnych pozostałych drobin kamienia nazębnego. Tego typu zabieg przeprowadzany jest przy zastosowaniu piaskarki, a także właściwych środków chemicznych. Określane są one powszechnie jako piasek do zębów. Trzeba wiedzieć o tym, że osoba przeprowadzająca taki zabieg przez zastosowaniu końcówki urządzenia wypuszcza pod ciśnieniem wodę. Jest ona pomieszana z właściwym środkiem do piaskowania od razu na zęby pacjenta, co jest bardzo istotne. Jeśli mowa o higienizacji zębów, trzeba też wspomnieć o polishingu. Jest to polerowanie. Tego typu zabieg przeprowadzany jest po dokładnym wypolerowaniu wszystkich zębów przy zastosowaniu specjalnej pasty. Ma ona właściwości polerujący, a dodatkowo oczyszczające. Celem jest to, żeby skutecznie zminimalizować ryzyko łatwego osadzania się kamienia nazębnego. Zabieg higienizacji zębów przeprowadzany jest w praktycznie każdym gabinecie stomatologicznym.