Piękny uśmiech a samoocena

Stomatologia jest dziedziną medycyny, która bardzo szybko się rozwija. Wciąż pojawiają się nowe metody i rozwiązania, które mają znaczący wpływ na stan i wygląd naszego uzębienia. To, co kiedyś wydawało się nieosiągalne, teraz z powodzeniem można stosować. Stomatologia to już nie tylko leczenie, ale również upiększanie.

Samoocena

Liczne badania dowodzą, że proste i białe zęby dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie i mają znaczący wpływ na poczucie własnej wartości. Nic w tym dziwnego, że poradnie stomatologiczne odwiedzane są nie tylko po to, by zęby leczyć, ale również by poprawiać uśmiech. Dentysta Kraków ma zwykle do zaoferowania rożne techniki i metody, by zęby były bielsze i bardziej proste. Popularne na przykład licowanie polega na naklejaniu na zęba cienkiego płatka, który maskuje niedoskonałości, rozjaśnia, a nawet zmienia jego kształt. Ząb może również zmienić swój kolor, np. po kanałowym leczeniu. Choć stosowane obecnie nowoczesne techniki, pozwalają prawie całkowicie wyeliminować ten problem, to jednak może się tak zdarzyć. Równie duży kłopot sprawia sam brak zęba. Czasem stomatolog Kraków nie widzi już innej możliwości, jak tylko usunięcie. Klinika dentystyczna Kraków specjalizuje się w implantach zębów i koronach. Wstawienie implantów, które są tytanowymi śrubami zastępującymi korzeń zęba, to długotrwały i skomplikowany proces, którego powinien podjąć się tylko odpowiednio doświadczony dentysta Kraków.

Borowanie i znieczulenie

Leczenie zęba związane jest z borowaniem. Nie każdy lubi ten zabieg, który polega na usuwaniu wiertłem zaatakowanej przez próchnicę tkanki zęba. Kojarzy nam się z nieprzyjemnym dźwiękiem, zapachem oraz bardzo często z bólem. Stomatolog Kraków na życzenie pacjenta może zastosować znieczulenie. W tym celu wbija się w dziąsło igłę z niewielką dawką preparatu znieczulającego, można również poprosić o zastosowanie żelu lub maści znieczulającej. Efektem znieczulenia jest zdrętwienie dziąsła, języka i warg, które jednak mija po około dwóch godzinach. Można jednak tego uniknąć stosując strzykawki ciśnieniowe. Borowanie nie będzie wtedy bolesne i sama wizyta upłynie nam zdecydowanie przyjemniej.

Choroby przyzębia

Nie należy zapominać o tym, że zęby to nie tylko próchnica, ale również choroby przyzębia, które mogą w konsekwencji prowadzić do ich utraty. Przyczyną tych chorób jest najczęściej zła higiena i brak profilaktyki. Klinika dentystyczna Kraków ma w swojej ofercie zabiegi profilaktyczne, które przyczynią się do wyeliminowania tych groźnych chorób.