Proteza w jeden dzień – gdzie zrobić?

Wiele osób obawia się niespodziewanych problemów z zębami. Co zrobić, gdy na skutek niefortunnego wypadku straci się przedni ząb? Na szczęście Nowoczesna protetyka Zduńska Wola pozwala na wstawienie nowego zęba w ciągu jednego dnia.

Zęby tymczasowe w gabinecie protetyka Pabianice

Wysoce rozwinięta protetyka Zduńska Wola pozwala na wykonanie protezy jednego zęba oraz całego łuku zębowego w ciągu jednego dnia. Osoby, które straciły ząb lub będą miały go usuwanego mogą liczyć na założenie protezy tymczasowej. Ten rodzaj protezy pozwala na spokojne zagojenie się ran powstałych po ekstrakcji zęba stałego. Zazwyczaj trwa to kilkanaście dni i funkcjonowanie w tym czasie bez pełnego uzębienia byłoby bardzo niekomfortowe dla pacjenta.

Proteza w jeden dzień – przebieg leczenia

Pacjenci, którzy zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego w celu uzupełnienia całego łuku zębowego mogą liczyć na wykonanie całości prac w ciągu jednego dnia. Proteza osadzana jest na implantach, które gwarantują jej trwałość i długoterminowość. Wszystkie elementy wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Jest to warunek konieczny do tego, aby nowa proteza w jak najlepszym stopniu zastąpiła zęby stałe.
Bardzo dużą zaletą protez jest możliwość indywidualnego dostosowywania ich do potrzeb pacjenta. Dzięki temu pacjent szybko przyzwyczaja się do nowych zębów. Proteza w jeden dzień pozwala na odzyskanie pełnego uzębienia bez zbędnych wizyt u stomatologa.

Jak wygląda praca protetyka Pabianice?

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych proces wykonywania nowych licówek, koron lub mostków jest niemal całkowicie skomputeryzowany. Wykonywanie protezy jest niezwykle szybkie i całkowicie bezbolesne. Już na etapie pobierania wycisków wykorzystywane są mikrokamera oraz monitor, na który przenoszony jest obraz zarejestrowany przez kamerę. Następnie w programie komputerowym tworzony jest model zęba. Wszystko wykonywane jest z niezwykłą precyzją z pomocą trójwymiarowego obrazu zęba. Następnie z użyciem frezarki sterowanej również komputerowe rzeźbiony jest odpowiedni kształt korony lub licówki. Cały proces przebiega bardzo sprawnie i szybko oraz bez niepotrzebnego niepokojenia pacjenta. Dużą zaletą wykonywanych komputerowo protez jest to, że można je bardzo precyzyjnie dostosować do indywidualnych potrzeb pacjentów.