Przegląd stomatologiczny – dlaczego ważny?

Regularna kontrola stanu jamy ustnej jest niezwykle ważna, dlatego warto systematycznie odwiedzać dentystę na przegląd uzębienia. Pozwoli to w znacznym stopniu uniknąć późniejszych nieprzyjemności i powikłań.

Profilaktyka

Główny powód dokonywania przeglądów dentystycznych to profilaktyka. Stomatolog może szybko wykryć nawet najmniejszą nieprawidłowość i zareagować w odpowiedni sposób, zmniejszając znacznie ryzyko jakichkolwiek poważniejszych kłopotów czy komplikacji. Zęby często psują się, nie dając początkowo żadnych objawów. Nie należy zatem zwlekać do momentu, aż pojawi się ból, ukruszenie kości czy krwawienie dziąseł. Gabinety stomatologiczne Kraków są na tyle dobrze wyposażone, że specjalista może po krótkim badaniu zauważyć, jeśli dzieje się coś niepokojącego (próchnica, stan zapalny itp.). Dzięki temu pacjent unika długiego leczenia, wydatków i dokuczliwych symptomów. Klinika dentystyczna Kraków to miejsce, które warto regularnie odwiedzać w celu kontroli zdrowia swojego uzębienia. Trzeba pamiętać, że psujący się ząb może wywołać szereg skutków ubocznych w organizmie.

Estetyka

Zdrowie to oczywiście najważniejsza sprawa, ale istotną kwestią dla większości ludzi jest również wygląd zębów. Klinika stomatologiczna Kraków jest w stanie zapewnić niemal każdemu pacjentowi ładny, śnieżnobiały uśmiech, jednak jednym z warunków jest nie tylko codzienna higiena, ale także regularne przeglądy. Podczas takich wizyt pacjent ma szansę skonsultować ze specjalistą odpowiednie sposoby samodzielnego dbania o zęby w domu – chodzi tu o porady dotyczące stosowanych produktów (pasty, płyny), akcesoriów (szczotki, irygatory), a nawet diety. Klinika dentystyczna Kraków oferuje oczywiście również rozmaite zabiegi stomatologii estetycznej. Przykładem jest tu np. skuteczne wybielanie profesjonalnymi środkami, piaskowanie, pozbywanie kamienia nazębnego, a także licówki, korony, implanty czy aparat ortodontyczny. Pozytywny efekt takich zabiegów bardzo wpływa nie tylko na prezencję, ale też na samopoczucie i pewność siebie.

Gabinety stomatologiczne Kraków – kiedy odwiedzać?

Przegląd zębów należy wykonywać regularnie – u osoby dorosłej najlepiej co sześć miesięcy. Warto również podkreślić, że kontrola taka jest szczególnie istotna w przypadku dzieci. Pierwsza wizyta w celu sprawdzenia jamy ustnej powinna mieć miejsce już w okolicach 12. miesiąca życia malucha. Po tym okresie przeglądy muszą być kontynuowane i powtarzane zgodnie z zaleceniami specjalisty. Klinika stomatologiczna Kraków chętnie przyjmuje młodszych pacjentów, a zatrudniony personel robi wszystko, by dziecko czuło się w gabinecie jak najlepiej.