Skup kamienic – na czym polega i do kogo jest skierowany?

Właściciele kamienic często mają sporo trudności w sprzedaży tych nieruchomości. Rozwiązaniem może być skup kamienic. Na czym polega taka usługa? Kiedy warto z niej skorzystać?

Skup kamienic – co to jest?

Podczas poszukiwania osób zainteresowanych zakupem kamienicy zauważasz oferty zatytułowane „Kupię kamienicę Gliwice”? W takim przypadku najprawdopodobniej masz do czynienia ze skupem kamienic.

Skupami nieruchomości określa się firmy, których specjalnością jest prowadzenie transakcji odkupu różnych typów nieruchomości od swoich klientów. Mogą one także skupować kamienice, a wtedy określane są po prostu skupami kamienic.

Osobom zainteresowanym ofertami typu skup kamienic Gliwice także dają do nich dostęp. To właśnie tam wielu właścicieli kamienic ma trudność z ich sprzedażą. Jaką kamienicę da się odsprzedać w skupie? Ile pieniędzy można za nią otrzymać?

Jaką kamienicę może odkupić skup?

Posiadaczom kamienic, którzy często wystawiają ogłoszenia typu Sprzedam kamienicę Gliwice oferują dostęp do skupów nieruchomości, które mogą odkupić praktycznie każdy budynek tego typu. Dodatkowo transakcja może odbyć się błyskawicznie, ponieważ skup może odkupić nieruchomość nawet w parę dni roboczych i natychmiast wypłacić środki sprzedającemu.

Atutem skupów jest możliwość sprzedaży nieruchomości w różnych stanach fizycznych oraz prawnych, na przykład można odsprzedać w nich kamienice:

  • Do remontu,
  • Po pożarze,
  • Z lokatorami,
  • Zadłużone,
  • Z hipoteką,
  • Z komornikiem.

Kupię kamienicę Gliwice – ile płaci skup?

W skupach ceny zależne są głównie od stanu nieruchomości, a także od jej lokalizacji i powierzchni.

Gdy nieruchomość nadal jest w dobrym stanie, a także nie ma wad prawnych, wtedy skup może odkupić ją średnio za 80% jej wartości. Gdy jednak ma ona określone wady prawne czy techniczne, wtedy cena może spaść nawet do 20% oszacowanej wartości nieruchomości.

Skupy wykonują bezpłatne wyceny nieruchomości, dlatego najlepiej skontaktować się z paroma takimi firmami, by uzyskać propozycje cenowe odkupu kamienicy.

Gdy zatem poszukiwany jest skup kamienic Gliwice to tylko jedno z miast, gdzie można skorzystać z tego typu usług. Więcej informacji na temat odkupu kamienic przez skupy można uzyskać na ich stronach WWW, gdzie ogłoszenia zaczynają się od kupię lub sprzedam kamienicę Gliwice.