Zdrowe zęby – najczęściej zadawane pytania

Temat zdrowia zębów często poruszany jest zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Wiele osób szuka odpowiedzi na istotne pytania z zakresu dbałości o stan jamy ustnej. Poniżej odpowiemy na najczęściej powtarzające się zagadnienia.

Utrata zęba – co wtedy?

Utrata nawet małego fragmentu zęba może wywołać spory niepokój. Nie należy jednak panikować, ale na pewno trzeba jak najszybciej pokazać ubytek specjaliście. Pomoc lekarza jest ważna, ponieważ do ułamanego przy urazie zęba mogą dostawać się drobnoustroje. Ponadto uszkodzona kość nie jest już stabilna i należy ją jak najszybciej zabezpieczyć. Stomatolog Wolsztyn to jedno z cieszących się popularnością miejsc, w którym wykonywane są zabiegi pozwalające na odbudowanie części zęba lub wstawienie protezy. O tym, która forma usługi zostanie wykonana, decyduje przede wszystkim typ urazu. Klinika dentystyczna Wolsztyn ma rozwiązania na różne sytuacje. Jeśli ząb zachował korzeń, można zbudować koronę lub po prostu zamontować licówkę. U osób, które straciły kość w całości, trzeba stworzyć coś, co będzie spełniało również funkcję korzenia. W takich sytuacjach najlepszą opcją są implanty.

Jak unikać ubytków?

Próchnica to choroba prowadząca do wielu ubytków. Jednak trzeba przy okazji pamiętać, że w większości wypadków winę za tę sytuację ponosi sam pacjent. Najczęściej bowiem ubytki to efekt bakterii mnożących się w jamie ustnej. Dentysta Wolsztyn podkreśla, że bólu zęba często można uniknąć, dbając o higienę. Chcąc zachować zdrowe zęby, trzeba je po prostu dokładnie szczotkować i nitkować przynajmniej dwa razy dziennie. Korzystne działanie, które skutecznie eliminuje drobnoustroje jamy ustnej, ma także płyn do płukania. Należy również pamiętać o zasadach żywienia. Wrogiem dla zębów jest oczywiście cukier zawarty zwłaszcza w słodyczach i słodkich napojach. Ważna jest za to dieta pełna zdrowych składników, unikanie używek i wszelkich czynników osłabiających organizm. Stomatolog Wolsztyn przypomina także swym pacjentom o regularnych wizytach kontrolnych.

Problem z zębami – gdzie szukać pomocy?

Żadne objawy związane z uzębieniem i dziąsłami (ból, krwawienie, obrzęki, pulsowanie, ropień) nie powinny być zlekceważone. Warto od razu zacząć szukać pomocy – większość renomowanych gabinetów stara się udzielać wsparcia w nagłych przypadkach, nie dopuszczając do tego, by pacjent cierpiał. Klinika dentystyczna Wolsztyn to miejsce, do którego zawsze warto zadzwonić, mając jakiekolwiek obawy i obserwacje dotyczące stanu zdrowia zębów. Dodatkowym atutem punktu jest doskonała obsługa i profesjonalne gabinety. Dentysta Wolsztyn gwarantuje pomoc przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i artykułów stomatologicznych. Doskonałe materiały i akcesoria, a także doświadczona załoga, zapewniają większą skuteczność leczenia i bezbolesne przejście wszystkich zabiegów.