Czym charakteryzuje się stomatologia zachowawcza?

Podstawą zdrowia zębów jest oczywiście systematyczne profilaktyka. W dużej mierze to właśnie o nią i o leczenie ubytków opiera się współczesna stomatologia zachowawcza. Głównym zadaniem stomatologa jest nie tylko zabezpieczenie zębów przed próchnicą, ale również wdrożenie takich form leczenia, dzięki którym będzie można przywrócić zębom naturalne właściwości.

Leczenie próchnicy – co trzeba wiedzieć?

Nowoczesna stomatologia zachowawcza obejmuje między innymi leczenie próchnicy. Nawet niewielkie zmiany chorobowe tkanki zębowej wymagają wizyty w gabinecie stomatologicznym. Stomatolodzy Wolsztyn dokładnie usuwają próchnicę i wypełniają ubytek plombą, czyli specjalnymi substancjami światłoutwardzalnymi. Profesjonalne wypełnienie zęba znacząco wzmacnia strukturę zęba i co najważniejsze niweluje ból. Plomby zabezpieczają również przed rozwojem wielu groźnych chorób i rozpowszechnianiu się bakterii.

Kompleksowa odbudowa zębów

Doświadczony stomatolog Wolsztyn może zaproponować również rekonstrukcję, czyli odbudowę zębów. Pamiętać należy o tym, że nie tylko zmiany chorobowe mogą doprowadzić do łamania się zębów albo do ich kruszenia. Jeżeli dojdzie do mechanicznego uszkodzenia zęba to dentysta Wolsztyn może zaproponować pacjentom rekonstrukcję zęba albo jego odbudowę. Pamiętań należy o tym, że odbudowa na olbrzymie znaczenie nie tylko w kontekście samej estetyki, ale również zdrowia. Prawidłowo zrekonstruowany ząb jest zdecydowanie mocniejszy i co najważniejsze może pochwalić się dużą odpornością na próchnicę. Dzięki odbudowie znacząco zmniejsza się ryzyko utraty całego zęba.

Wypełnienia kompozytowe

W ramach stomatologii zachowawczej wchodzą także wypełnienia kompozytowe. Mowa tutaj oczywiście o niczym innym, jak o popularnych białych plombach. Wypełnienia kompozytowe są bardzo bezpiecznym sposobem wypełniania ubytków, które są następstwem próchnicy albo drobnych deficytów mechanicznych. Olbrzymia popularność wynika także ze względów estetycznych. Dobry stomatolog Wolsztyn w swoim gabinecie używa wyłącznie trwałych i bezpiecznych substancji z najwyższej światowej półki. Dzięki światłoutwardzalności wypełnienia kompozytowe umożliwiają jedzenie i picie zaraz po wyjściu z gabinetu.

Pozostałe usługi wchodzące w zakres stomatologii zachowawczej

stomatolodzy Wolsztyn mogą zaproponować swoim pacjentom profesjonalne porady stomatologiczne i konsultacje specjalistyczne. Przy początkowej próchnicy dentysta Wolsztyn może zaproponować także ozonowanie. Dużym zainteresowaniem cieszy się także lakierowanie zębów i fluoryzacja.