Kompleksowe usługi stomatologiczne we Wrocławiu

Gabinety dentystyczne to obecnie kompleksowe usługi, gdzie można nie tylko wyleczyć zęby, ale również zadbać o właściwą profilaktykę, czy poprawić ich wygląd pod względem estetycznym. Dobry dentysta Wrocław zajmie się więc Twoim uzębieniem w sposób kompleksowy, każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, a zastosowane leczenie zgodne z osobistymi preferencjami.

Dentysta Wrocław – stomatologia zachowawcza i endodoncja

Pod pojęciem tym kryje się leczenie zębów poprzez wypełnianie ubytków kompozytem. Może być ono zastosowane w przypadkach, gdy próchnica nie jest jeszcze można zaawansowana i nie zajęła głębszych struktur zęba. Takie leczenie w całości przebiega podczas jednej wizyty i jest praktycznie bezbolesne.

Jeśli natomiast w wyniku próchnicy zostały również zajęte głębsze struktury takie jak miazga zębowa, to niezbędne jest podjęcie leczenia endodontycznego, czyli tzw. kanałowego. Dzięki temu możliwe jest uratowanie zęba od zabiegu usunięcia. Stomatolog Wrocław wykonuje te zabiegi z pomocą profesjonalnych i specjalistycznych narzędzi, co przekłada się również na jakość usług dentystycznych.

Dobry dentysta Wrocław – pełna profilaktyka

Do kompleksowych usług gabinetu stomatologicznego zalicza się również zabiegi profilaktyczne. Mają one na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy, która z czasem prowadzi także do poważniejszych chorób nie tylko zębów, ale i dziąseł. Zastosowane zabiegi mogę nie tylko opóźnić, ale również zapobiec pojawieniu się ich i są to między innymi usuwanie kamienia nazębnego, fluoryzacja, lakowanie czy piaskowanie. Doświadczenie stomatologiczne pozwala na dobranie optymalnego rozwiązania dla każdego pacjenta. O zastosowaniu tych zabiegów ostatecznie zawsze decyduje pacjent.

Stomatolog Wrocław – stomatologia estetyczna

Zadowolenie z własnego uśmiechu zdecydowanie podnosi pewność siebie i poprawia samopoczucie. Dlatego stomatolog Wrocław to także zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. W gabinecie można między innymi wykonać wybielanie, bonding, licówki oraz wiele innych zabiegów, które zawsze są dobierane zgodnie z potrzebami pacjenta. Profesjonalny sprzęt oraz doświadczenie sprawia, że zawsze kończą się one pełnym sukcesem.

Osobną kategorię zabiegów stanowią te, które mają na celu uzupełnienie uzębienia. W ofercie doświadczonego stomatologia znajdują się szczęki stałe i ruchome, pełne oraz częściowe, protezy oparte na implantach oraz wiele innych rozwiązań z tego zakresu.