Dlaczego warto wybierać kasetony 3D?

Kasetony 3D to nowoczesny sposób na wykończenie ściany czy sufitu. Stanowią one oryginalny akcent dekoracyjny, który przełamuje monotonię i wprowadza do wnętrza element zaskoczenia. Takie trójwymiarowe panele mogą mieć bowiem różnorodny kształt czy kolor, ale nigdy nie pozostają niezauważone.

Czym są kasetony 3D?

Jak wspomniano powyżej, panele 3D to rodzaj ozdoby, która może być zastosowana zarówno w przypadku sufitu, jak i ściany. Panele dekoracyjne 3D dostępne są w różnorodnych wielkościach i kształtach co sprawia, że wybór produktu pasującego do danego wnętrza zwykle nie stanowi większego problemu. Ponadto pojedyncze kasetony można łączyć ze sobą oraz malować farbą do wnętrz.

Z czego wykonane są panele dekoracyjne 3D?

Nowoczesne panele przestrzenne są wykonane ze specjalnego gipsu z domieszką włókna szklanego. Co ważne nie zawierają one substancji toksycznych, takich jak choćby lotne związki mineralne. Tego typu produkty cechują się wysoka jakością oraz są niepalne. Kasetony mogą być również wykonane z płyty MDF. W sprzedaży dostępne są również kasetony z polistyrenu, które cechują się zwykle dość niską jakością. Kasetony mogą być montowane w różnorodnych pomieszczeniach, jednak należy unikać narażania ich na duże wahania temperatury czy nadmierną wilgoć.

W jakich pomieszczeniach można wykorzystać kasetony?

Jak wspomniano powyżej, kasetony przestrzenne to bardzo uniwersalny produkt, który może stanowić ozdobę sufitu lub ściany. Panele można z powodzeniem zastosować w przypadku niemal każdego pomieszczenia, w tym na przykład w salonie, sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecka. Co ważne na danej powierzchni można umieszczać pojedyncze panele dekoracyjne 3d lub zestawiać je ze sobą tworząc większą kompozycję. W tym przypadku można łączyć panele o zróżnicowanych wzorach. Nie można również zapominać o tym, że w zależności od sposobu układania paneli można wpływać na optyczny odbiór wnętrza. Można zatem kasetony układać w pionie chcąc optycznie wydłużyć daną ścianę lub poziomie by ją poszerzyć. Efekt ten może wzmocnić dodanie odpowiedniego koloru.

Jakie zalety mają panele trójwymiarowe?

Za pomocą paneli można kształtować dane wnętrze. Może się ono wydawać większe, wyższe lub bardziej szerokie. Kasetony można również wykorzystać w celu podkreślenia danej ściany lub zamaskowania mało estetycznego grzejnika. Panele 3D są łatwe w montażu, który wymaga ich sklejenia, zeszlifowania, przyklejenia do danej powierzchni oraz pomalowania. Miejsca łączenia można uprzednio wyrównać za pomocą gładzi szpachlowej. Co ważne kasetony można przycinać na pożądaną wielkość. Kasetony nie są drogie i umożliwiają szybką metamorfozę wnętrza.