Endodonta – leczenie zaawansowanych schorzeń zębów

Jak leczyć poważne schorzenia zębów? Zazwyczaj stosuje się w takim przypadku zabiegi endodontyczne. Na czym polegają?

Czym zajmuje się endodoncja?

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej, który specjalizuje się w leczeniu chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. To właśnie potocznie nazywane leczenie kanałowe należy do podstawowych zabiegów tego obszaru stomatologii. Wykonuje je lekarz endodonta używając do tego cienkich narzędzi piłująco-penetrujących.

Warto pamiętać o tym, że leczenie endodontyczne jest dość skomplikowane, jednak pozwala zachować ząb. Okazuje się więc dla wielu osób znacznie lepszą opcją niż jego ekstrakcja.

Endodonta Wrocław – na czym polegają zabiegi, które wykonuje?

Endodonta Wrocław zajmuje się usuwaniem zaawansowanych schorzeń uzębienia. Warto pamiętać, że kanałowe leczenie jest niejako ostatnim etapem, na którym można jeszcze ocalić ząb. Wiele osób – głównie ze względu na skomplikowany charakter zabiegów endodontycznych, ich wysoki koszt oraz spore ryzyko niepowodzenia – woli zwyczajnie się go pozbyć za pomocą zabiegu chirurgicznego.

W leczeniu kanałowym najpierw usuwa się miazgę z kanałów korzeniowych zębów. Następnie wypłukuje się z nich resztki bakterii i innych zanieczyszczeń (używa się do tego płynów do irygacji kanałów korzeniowych), a na końcu wypełnia się je specjalnymi materiałami używanymi w stomatologii.

Endodonta Wrocław opinie – zdrowie zębów w rękach doświadczonego specjalisty

Warto pamiętać o tym, by przed udaniem się do danego specjalisty od zdrowia jamy ustnej sprawdzić, jakie ma opinie. Wrażenia innych pacjentów dotyczące wizyty u stomatologa są nieocenione podczas poszukiwań lekarza, który ma wzbudzić zaufanie i wykazać się najwyższym poziomem profesjonalizmu. Opinie zazwyczaj można sprawdzić w Internecie – zarówno na stronach przeznaczonych do rejestracji wizyt, jak i w witrynie placówki, do której chce się udać.

Należy wiedzieć, że leczenie kanałowe zębów zazwyczaj nie kończy się na jednym spotkaniu, ale wymaga czasu. Endodonta leczy zaawansowane zmiany w obrębie jamy ustnej, a więc wybór sprawdzonego specjalisty jest tutaj kluczowy, bowiem pacjent oddaje się w jego ręce na wiele miesięcy. Warto pamiętać o tym, że endodonta Wrocław opinie ma różne, jednak są one niejako jego wizytówką, która zachęca lub zniechęca do zapisywania się na wizyty.