Protetyk Poznań – jakie rodzaje protez są najpopularniejsze?

Strata zęba jest dla każdego dużym problemem. Jeszcze większy problem występuje, gdy brakuje kilku zębów. O szerokim uśmiechu można zapomnieć, a dodatkowo spożywanie posiłków jest mocno utrudnione. Dostępne są jednak różnego rodzaju protezy zębowe Poznań, które doskonale pomagają odzwierciedlić naturalne zęby.

Protezy zębowe Poznań – najpopularniejsze rodzaje

Protezy zębowe można podzielić na dwie grupy. W pierwszej z nich zawierają się uzupełnienia ruchome, a w drugiej stałe. W pierwszym przypadku osoba może w każdym momencie wyjąć protezę. Protezy stałe mocowane są do elementów kostnych i możliwe są do usunięcia jedynie przez protetyka.

Najczęściej wybieranymi protezami ruchomymi są te wykonane z akrylu lub tworzyw elastycznych. Protezy zębowe Poznań stałe to korony zębowe, mosty, implanty czy licówki. Do wyboru są protezy wykonane z różnych materiałów, dlatego pacjent ma duże pole wyboru i może zdecydować się na najdogodniejszą formę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i portfela. Protezy zębowe Poznań ceny zależą przede wszystkim od materiału, z jakiego zostały wykonane.

Protetyk Poznań – protezy akrylowe i overdenture

Dobry protetyk Poznań oferuje szeroki wybór protez dopasowanych do pacjenta. Przede wszystkim warto posłuchać zaleceń lekarza, który wybierze najlepsze rozwiązanie. W przypadku protez ruchomych najczęściej stosowane są protezy akrylowe, które sprawdzają się w przypadku osób, które mają zachowane częściowo własne uzębienie.

W ostatnich latach bardzo popularne są także protezy overdenture, które montuje się przy wykorzystaniu korzeni zębowych lub implantów. Konstrukcja tej protezy składa się z zatrzasków, które stabilizują protezę w jamie ustnej i zapobiegają jej przemieszczaniu się. Wykonanie tego rodzaju uzupełnienia wymaga nieco więcej czasu niż wykonanie zwykłej protezy akrylowej.

Protezy zębowe Poznań ceny

W dobrym gabinecie protetycznym można liczyć na wybór metody leczenia. Protetyk Poznań oferuje protezy stałe i ruchome, które wykonane są z porcelany, ceramiki czy akrylu. Ceny protez zaczynają się od 100 złotych za jednego zęba w przypadku protezy ruchomej, a kończą się na nawet 3000 złotych za koronę pełnoceramiczną.

Leczenie protetyczne nie należy do najtańszych, jednak dobrze wykonana proteza nie tylko poprawia wygląd, ale także komfort codziennego życia.