Panele 3d – nowoczesne aranżacje

Chcąc stworzyć ciekawe i niebanalne mieszkanie, należy zadbać przed wszystkim o wykończenie ścian. Tapety, farby czy drewno na ścianie to pomysły, które już nie fascynują. Kasetony 3d to sposób na stworzenie wnętrza, które będzie nowoczesne i zaskakujące. Jak wykorzystać kasetony 3d, by zaaranżować nowoczesne i gustowne mieszkanie?

Optyczne powiększenie – sprytny sposób na małe wnętrza

Panele ścienne 3d to sposób na uzyskanie ciekawej ściany, ale również szansa na optyczne powiększenie przestrzeni. Kasetony 3d, dzięki swojej przestrzennej budowie sprawiają, że pokój nabiera głębi, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach.

Wąski korytarz, niewielka sypialnia, a nawet łazienka, w której panuje duża wilgoć mogą zostać odświeżone przy pomocy paneli 3d.

Rodzaje paneli 3d

Kasetony 3d mają nie tylko bardzo różnorodne kształty, ale również wykonane są z różnych materiałów.

Panele z poliuretanu są odporne na wilgoć, dzięki czemu można wykorzystać je w kuchni bądź łazience. Wilgoć oraz para nie będą dla nich problemem. Panele 3d tapicerowane idealnie spiszą się w sypialni, jako zagłówek łóżka lub w pokoju małego dziecka, które jest wyjątkowo żywe i ruchliwe.

Panele ścienne 3d betonowe to propozycja, która spodoba się osobom ceniącym minimalizm i surowy klimat. Betonowe kasetony 3d świetnie sprawdzą się w mieszkaniach industrialnych, ale również przełamią klimat klasycznego salonu.

Panele 3d ażurowe są idealne, by wydzielić mniejsza przestrzeń w salonie czy sypialni. Ich delikatna budowa nie przytłoczy pokoju. Dzięki temu uzyskamy intymne miejsce, które będzie wyglądało elegancko i subtelnie.

Panele gipsowe są lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Można je samodzielnie malować na dowolny kolor, co pozwala na dostosowanie ich wyglądu do aranżacji pokoju. Panele 3d z płyty MDF świetnie radzą sobie z wilgocią, więc również można wykorzystać je w trudnych miejscach, takich jak kuchnia czy łazienka. Jednak ich największą zaletą jest działanie wygłuszające. Świetnie sprawdzą się na ścianach sypialni czy w pokoju dzieci.

Panele ścienne 3d to sposób na zaaranżowanie nietypowego wnętrza. Kasetonów 3d nie trzeba stosować na całej ścianie. Można stworzyć z nich niewielką kompozycję, która podkreśli niebanalny charakter wnętrza. Można również dzięki ich budowie przestrzennej optycznie powiększyć zbyt mały pokój czy poszerzyć wąski korytarz.

Możliwości zastosowania paneli ściennych 3d jest nieograniczona ilość. Jedyną granicą naszego działania jest nasza wyobraźnia, która odpowiedzialna jest za nasze pomysły aranżacyjne.