Wybielanie zębów u stomatologa. Efekty lepsze niż w domu!

Białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety, zwykle ich naturalny odcień jest zupełnie inny. W takim przypadku rozwiązaniem może być zabieg ich wybielania. Może wykonać go także dobry stomatolog w Szczecinie.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to procedura, która polega na nadaniu im jaśniejszego koloru poprzez zastosowanie odpowiednich substancji o działaniu wybielającym – najczęściej są to nadtlenek wodoru oraz nadtlenek mocznika.

Taki zabieg powoduje, że przebarwienia na szkliwie zębów zaczynają zanikać, a uśmiech przybiera atrakcyjny wygląd. Można uzyskać efekt wybielenia nawet o kilka odcieni, czyli różnica od razu rzuca się w oczy.

Wybielanie zębów – w domu i gabinecie

Zabieg wybielania zębów można przeprowadzić samodzielnie lub może wykonać go dentysta Szczecin to jedno z miast, gdzie taka procedura jest dostępna.

Domowe wybielanie polega na zastosowaniu specjalnych naklejek – pasków, płynów czy nakładek z żelami, które umieszcza się na określony czas na łukach zębowych. Efekt jest dobry, lecz o wiele lepsze rezultaty może osiągnąć centrum stomatologiczne Szczecin to miasto, gdzie zabieg ten można wykonać w praktycznie każdym prywatnym gabinecie.

Gabinetowe metody wybielania zębów

Wybielanie zębów w gabinecie przeprowadza stomatolog Szczecin oferuje w tym zakresie jedne z najnowocześniejszych usług, dzięki którym można uzyskać tak dobre wyniki.

  • Wybielanie nakładkowe – pacjent otrzymuje nakładki przygotowane na podstawie wycisków jego łuków zębowych i żel wybielający. Następnie sam przez okres 14 dni zakłada nakładki z żelem na zęby.
  • Wybielanie lampą – to zabieg dający efekty od razu. Zęby naświetlane są lampą, która ma działanie wybielające.
  • Wybielanie zębów martwych – dotyczy zębów po leczeniu kanałowym, które mają zszarzały kolor.

Te zabiegi może zaproponować praktycznie każde centrum stomatologiczne Szczecin jest miastem, gdzie można wykonać je w gabinetach prywatnych świadczących usługi stomatologii estetycznej.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Osobom chcącym odwiedzić specjalistę jak stomatolog Szczecin może zaoferować dostęp do szerokiej gamy gabinetów, w których można wykonać zabieg wybielania zębów.

Gabinety działające w sektorze dentysta Szczecin najczęściej oferują wybielanie zębów w cenie od około 600 do 1000 złotych w zależności od wybranej metody oraz od cennika placówki.

Zabiegi wybielania zębów nie są dostępne u stomatologów w Szczecinie realizujących usługi na NFZ – zabieg ten nie podlega refundacji i pacjent musi zapłacić za niego samodzielnie.