Zastosowanie kasetonów sufitowych

Kasetony sufitowe są atrakcyjnym sposobem na wykończenie sufitu. Jest to rozwiązanie, które umożliwia praktyczne oraz efektowne zaplanowanie wnętrza. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają kasetony styropianowe na sufit, a także podpowiemy, jak ich używać.

Czym są kasetony sufitowe?

Jest to przede wszystkim świetna metoda pozwalająca zakryć popękany i stary tynk. Dobrym pomysłem jest montaż kasetonów na najwyższym piętrze, ponieważ świetnie izolują ciepło. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że najbardziej wychłodzone są pomieszczenia znajdujące się wysoko. Kasetony bardzo łatwo można zamontować, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Kasetony na sufit mogą być użyte również w kuchni oraz w łazience, ponieważ są odporne na wilgoć. Warto dodać, że montaż kasetonów powinien polepszyć akustykę w pokoju, ponieważ wyciszone będą głosy dochodzące zza ściany, a dźwięki muzyki będą zdecydowanie czystsze. Kasetony są też bardzo łatwe w konserwacji, ponieważ można je wyczyścić bez trudu. Najlepiej kupować produkty u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku. Przed zakupem kasetonów zastanów się dobrze nad wzorem oraz wielkością.

Wybór kasetonów

Trzeba dobrać kasetony tak, żeby nie pomniejszały optycznie pomieszczenia. Jest to bardzo ważne w mieszkaniach o niedużym metrażu. Zwróć również uwagę na to, czy kasetony mają gwarancję od producenta. Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu na ożywienie wnętrza. Warto jest starannie dobrać każdy z elementów przy planowaniu przestrzeni. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, żeby dobrze komponowały się z ogólnym wystrojem pomieszczenia. Kasetony sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach, ale również w hotelach oraz biurach. Do zakupu zachęcają liczne zalety kasetonów sufitowych. Wśród najważniejszych atutów można wymienić dobrą izolację ciepła, łatwość montażu oraz odporność na wilgoć. Jest to świetne dekoracyjne rozwiązanie, które doskonale prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Kasetony sufitowe to płyty ozdobne, które można przykleić do powierzchni sufitu. Najprostszym i zarazem najtańszym rodzajem są kasetony tłoczone. Ze spienionego polistyrenu wykonywane są nowoczesne kasetony tłoczone, które cechują się niewielką grubością. Godne polecenia są także kasetony sufitowe foliowane.