Jakie są rodzaje przyłbic bhp?

Przyłbice ochronne są jednymi z najpopularniejszych środków ochrony indywidualnej, których podstawowym zadaniem jest oczywiście zabezpieczenie twarzy przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Przyłbica bhp zaprojektowana jest w taki sposób, aby nie tylko zapewnić ochronę twarzy, ale również aby umożliwić swobodne prowadzenie prac.

Czym tak naprawdę są przyłbice ochronne?

Klasyczne przyłbice składają się ze specjalnego materiału, który osłania twarzy i umożliwia wygodny ogląd otoczenia. Jeżeli chodzi o sam materiał, to większość przyłbic wykonanych jest z wzmocnionej folii albo wysokiej jakości poliwęglanu o odpowiedniej grubości. Przyłbice bhp wykonane są również z elementu, który umożliwia założenie jej wygodnie na głowę. Najbardziej zaawansowane są przyłbice spawalnicze, które dodatkowo wyposażone są w specjalne filtry.

Jakie są najpopularniejsze przyłbice?

Wybór przyłbicy w dużym stopniu zależy od indywidualnych potrzeb danego użytkownika oraz od warunków panujących na stanowisku pracy. Największym zainteresowaniem cieszą się przyłbice ochronne przeciwwirusowe, które składają się z elastycznej i usztywnionej folii. Głównym zadaniem przyłbic tego typu jest oczywiście ochrona dróg oddechowych. Bardzo często przyłbice nosi się wraz z maseczkami ochronnymi.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również przyłbice ochronne wykonane ze stali nierdzewnej, które zazwyczaj mają postać siatek i zakładane są na specjalny hełm ochronny. Tego typu akcesoria wykorzystywane są między innymi w ogrodnictwie i leśnictwie. Nie można zapominać również o wspomnianych powyżej przyłbicach spawalniczych, które skutecznie chronią przed iskrami i łukiem elektrycznym. Jest to najlepsza alternatywa dla hełmów spawalniczych.

Na wielu stanowiskach pracy doskonale sprawdzą się przyłbice z szybami z poliwęglanu, które skutecznie chronią przed odłamkami i cieczami. Nowością na rynku są specjalne przyłbice z zausznikami, które wyposażone są w zintegrowane nauszniki, dlatego też doskonale chronią one nie tylko twarz, ale również słuch.

Gdzie warto kupić przyłbice bhp?

Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na przyłbice bhp od renomowanych producentów. Największy wybór artykułów BHP jest oczywiście w profesjonalnych sklepach internetowych, które mogą pochwalić się także najkorzystniejszymi cenami. Uważać należy z kolei na chińskie artykuły bhp, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na certyfikowane i atestowane produkty.