Wizyta kontrolna u dentysty – najważniejsze informacje

Prawidłowa higiena jamy ustnej i zębów musi oczywiście uwzględniać regularne wizyty kontrolne, które dentysta Łask przeprowadza w gabinecie stomatologicznym. Każdy powinien wybrać się na taką wizytę przynajmniej raz na pół roku, gdyż jest ona nieodłącznym elementem właściwej profilaktyki, która nieraz zastępuje samo leczenie.

Jak często trzeba chodzić do dentysty Łask?

Oczywiście zawsze wtedy, gdy tylko dojdzie do wystąpienia bólu zęba albo innego problemu związanego z jamą ustną. Ale nawet gdy nic nie boli, nie musi to wcale oznaczać, że z uzębieniem wszystko jest w porządku. Niektóre choroby nie dają praktycznie żadnych objawów albo te objawy są tak niepozorne, że łatwo można je zbagatelizować. Dentysta Pabianice podczas wizyty kontrolnej jest jednak w stanie dotrzeć do pierwszych symptomów różnych chorób, aby zawczasu je pokonać i pozwolić pacjentowi na uniknięcie poważniejszych komplikacji.

Odpowiadając na pytanie – stomatolog Łask powinien widzieć każdego swojego pacjenta przynajmniej raz na pół roku. Taka częstotliwość przeglądów jest niezbędna do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Absolutnie każdy powinien się jej trzymać – każdy, kto chce mieć zdrowe i ładne zęby.

Jak wygląda wizyta kontrolna?

W trakcie wizyty kontrolnej stomatolog Łask przeprowadza ogólną stanu zębów i stanu całej jamy ustnej pacjenta. Dokładnie sprawdza każdy pojedynczy ząb, by w razie dostrzeżenia pierwszych zalążków próchnicy móc szybko zareagować i uchronić pacjenta przed większym ubytkiem. Ocenie podlegają jednak nie tylko zęby, bo również i przyzębie oraz dziąsła, a nawet i język. Jeżeli okaże się, że cokolwiek jest nie tak, pacjent od razu może zapisać się na kolejną wizytę, aby już na niej zająć się właściwym leczeniem.

W cięższych przypadkach, gdy dojdzie do wykrycia pierwszych objawów groźniejszych chorób, dentysta może zlecić pacjentowi wykonanie pewnych dodatkowych badań. Najczęściej pacjenci otrzymują wtedy skierowanie na RTG. Z jego pomocą łatwiej można dotrzeć do przyczyny stanów zapalnych rozwijających się zwykle wewnątrz zębów.

Podsumowanie

Regularne wizyty kontrolne, odbywające się raz na pół roku, są oczywiście bardzo ważne, ale żaden dentysta Łask sam z siebie nie zadba idealnie o zęby pacjenta. Każdy musi się o to samodzielnie postarać. Właściwa higiena jamy ustnej uwzględnia przecież zarówno wizyty kontrolne, jak i różne podstawowe zabiegi higieniczne (mycie zębów, nitkowanie oraz przepłukanie ust specjalnymi płynami), którymi każdy sam powinien się zajmować.